Kočička nebo pejsek jako vánoční dárek

Pomalu se blíží Štědrý den a většina z nás stále vymýšlí originální dárky pod stromeček. Malé děti mají už dávno sepsané dopisy Ježíškovi a u některých z nich vede kočičí nebo psí společník. Pokud již delší dobu o zvířátku přemýšlíte, jste si vědomi, jakou zodpovědnost to obnáší a rozhodli jste se tento závažný krok udělat, možná Vám tento článek přijde vhod.

Co je třeba pro nový přírůstek v rodině v první řadě obstarat?

Jako první věc na seznamu je krmivo – granule nebo konzervy/kapsičky.
Pro kočky Vám můžeme nabídnout širokou škálu kvalitních granulí, které je třeba vybírat dle věku kočičího jedince – koťátka do 1 – 1,5 roku musí být krmeny speciálními granulemi, které jsou zaměřené na zdravý vývoj kostí, dodávají organismu všechny důležité vitamíny a minerály. Kočky od 1 – 1,5 roku věku již krmíme granulemi Adult, které obsahují speciální poměr živin pro zdravý a vitální život, zatímco starším kočičkám už servírujeme speciální krmivo pro seniory, které obsahují vyšší procento chondroitinu a glukosaminu pro podporu kostí a kloubů. To samé platí u kapsiček. Je třeba rozlišovat doplňkové a kompletní krmivo. Ve zkratce – kompletní krmivo obsahuje všechny důležité látky, které Váš mazlíček pro zdravý život potřebuje, zatímco doplňkové krmivo je určeno pouze na přikrmování, protože neobsahuje důležité vitamíny a minerály, které jsou pro zvířecí život nezbytné.

U pejsků platí stejná pravidla – rozlišují se speciální granule a konzervy obsahující poměr živin dle životního stádia psa od štěňátka, přes dospělé psy až po seniory.
Na krmivo je třeba pořídit kočičí mističky nebo misky pro psy, které mohou být vyrobeny z různých materiálů od plastu po kov. Doporučujeme podložku pod misku pro kočky, ale i tématické pro pejsky z důvodu omezení vzniku špíny od zaschlého krmiva na podlaze.
Každé zvířátko má rádo i svoje místečko k relaxaci, odpočinku a spánku. Pro kočky to může být např. fleecový pelíšek Cozy Kingdom a pro pejsky podložka Frinchillo nebo pelíšek Home Office.

Kočky jsou domácí tygři a mají ostré drápky, které potřebují brousit, proto je potřeba koupit škrabadlo – můžete si vybrat od malých škrabadel až po škrabadla ke stropu. Většina škrabadel má v sobě zabudovaný i pelíšek, čímž si ušetříte čas s hledáním ideálního domečku. Nesmí se ale zapomenout na to, že kočka je pánem každé domácnosti a místeček na odpočinek si v domácnosti najde několik, ať už jsou kupovaná nebo se vyloženě nabízí ke skvělému úkrytu v nábytku.
Pejskaři si zase musí pořídit vhodný obojek a vodítko, aby se svým hlídačem mohli postupně zažívat venkovní dobrodružství a bezpečně tak chodit na procházky.
Samozřejmě se nesmí zapomenout ani na nějakou hračku pro kočky či pro psy, se kterou si bude Vaše zvířátko hrát – hračky si lze snadno vyrobit, ať už ze silného provazu pro pejsky nebo mašlička na niti pro kočičí dravce. Pokud byste si ale přáli nějakou speciální hračku, podívejte se určitě do našeho obchodu, kde si najdete velký výběr hraček pro všechna domácí zvířata.

Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru základního vybavení pro Váš nový přírůstek v rodině a mnoho veselých chvilek, které se svým zvířátkem zažijete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*