Kočičí sítě a dvířka

Kočičí sítě a dvířka

Ve vzduchu zavonělo jaro, tráva se zelená, bují kvítí všech barev a vůní a zajisté i Váš čtyřnohý tygřík postupně upouští od zimního válení se na všech domácích schovkách, které za nepřízně zimního počasí objevoval. Všimli jste si, že má najednou energie na rozdávání? Touží po objevování, prozkoumávání venkovních prostor, kontrole vlastního revíru, jestli se tam neobjevil žádný nevítaný čtyřnohý vetřelec? Nabuzené chuťové buňky po prvním načichání čerstvé jarní trávy a teplo slunečních paprsků v doprovodu venkovní, super přísně
tajné schovky znamená pro Vašeho lovce slastný a neodolatelný program na další půlku roku.

Main Coon1

Jak se na toto období 100% připravit tak, aby byl Váš kočičí badatel v bezpečí a bylo mu umožněno co nejvíce pohodlného pohybu, který by Vás nezatěžoval?
Otázkou je, zda-li bydlíte v bytě nebo v rodinném domečku? Dále jestli si Váš kočičák může užívat bezstarostného pohybu v „zahradní džungli“ nebo ho na chvilku vypustíte, aby se zrelaxoval, nachytal veškeré venkovní vůně a pak uspokojivě nacupital zpátky domů, kde ho budete mít na očích?

Pojďme se podívat na jednotlivé možnosti:

Kočky žijící v bytě nebo v domku bez výběhu ven
Právě byt v sobě skrývá úskalí nepohodlného venkovního dobrodružství. Kočka má jedinou možnost načichat venkovní vůně pořádně jen z balkónu, popř. z terasy. Je velmi nebezpečné nechávat takto samotného kočičáka bez dohledu, protože přece jenom bytová kočka nemá tolik zkušeností s různými nástrahami výšek jako kočka venkovní. Kočky neustále objevují, a proto je lepší před nějakým tím nadcházejícím pokusem o výskok z okna, z balkonu nebo terasy zabezpečit tento prostor sítěmi – v našem obchodě si můžete vybrat třeba zákazníky oblíbenou transparentní síť pro kočky, ochrannou síť zesílenou drátem nebo další sítě z nabídky.

Pro instalaci jakékoli sítě je zapotřebí ještě dokoupit pro 100% funkci i příslušenství. Váš energický badatel si tak užije výhledu z okna, bezpečného pobytu na balkóně a terase. Může se vyvalovat na sluníčku, sledovat venkovní dění a nemusíte se o něj bát.

Pokud otevíráme okna pouze na ventilačku, stejně tak jako dveře od balkónu, určitě by neměl chybět tento doplněk, který brání zaseknutí se, škrcení kočky a jiným úrazům – Trixie ochranná mřížka výklopných oken – bílá.

Kočky žijící v domku s výběhem ven
Kočky jsou mnohem více zvyklé trávit svůj čas na našich zahradách či zahradách našich sousedů. Postupně překonávají jednotlivé překážky a zažívají nová dobrodružství. To sebou ale nese také nevýhodu. Každý, kdo má kočku v domě a pouští jí pravidelně ven, ví určitě, o čem je řeč. Neustálé mňoukání a škrábání na dveře, protože si chlupáč usmyslil vyrazit na novou loveckou výpravu nebo se z ní naopak vrátil. V tomto případě zkuste zvážit pořízení kočičích dvířek, která mají výhodu v tom, že nastavíte možnost průchodu, dle Vašich preferencí. U nás v obchodě naleznete několik typů dvířek, a to:
Mikročipová dvířka – jejich výhoda spočívá v tom, že pouští dovnitř pouze Vaši kočku/ kočky, kterou poznají dle čipu. Tím je zamezen vstupu do domu cizím vetřelcům. Zákazníci si velmi oblíbili SureFlap dvířka pro kočky s mikročipem (Š 14 x V 12 cm) nebo pro větší kočky SureFlap dvířka pro kočky s mikročipem XXL (Š 18 x V 17 cm)
Dvířka se 4 polohami (4P): ven, dovnitř, ven & dovnitř, uzamčené – můžete si navolit nastavení, které právě Vám a Vašemu mazlíkovi nejvíce vyhovuje. Mezi tyto patří např. Trixie magnetická dvířka 4P Freecat de Luxe nebo Pet Mate 4P dvířka do skla (Š 14,5 x V 14,5 cm)
– Dvířka s 2 polohami (2P): ven a dovnitř/ uzamčené – průchozí dvířka pro kočky a psy Staywell 715 dvířka s transparentním flapem

Doufáme, že jsme Vám alespoň trošku přiblížili problematiku sítí a dvířek pro kočky a možná pomohli i výběrem toho TOP pro Vašeho kočičího divocha.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*