Co vše potřebujete pro velká plemena koček?

Rozhodli jste si pořídit/pořídili jste si trošku většího domácího mazlíčka, který když se o Vás protahuje, dosahuje do půlky Vašeho těla? Strategicky se vyvalí na půl sedačky/postele a Vy si nemáte pořádně kam sednout/lehnout? Nebo když si z Vás udělá svůj vlastní polštář a Vy se nemůžete díky jeho váze pořádně nadechnout? Nehledě na to, když loupí z kuchyňské linky, vše skončí na podlaze? Samozřejmostí je hra na hopsajícího Tarzana v pralese za použití různého příslušenství v domácnosti, včetně nábytku, dekorací, apod. Vyhrabané květiny, palmy, poškrábané kmeny rostlin, květináče nejsou na parapetu ale na zemi, protože si kočičák chtěl udělat výhled z okna? Předpokládám, že většině čtenářů, kteří doma mají kočky, se rozšiřují koutky úsměvem, protože ví, o čem mluvím, alespoň částečně.

Main Coon1

Proč si lidé poslední dobou oblíbili velká plemena koček? Je to nejen kvůli sympatiím k danému plemenu, unikátní kočičí majestátnosti, dlouhé srsti, inteligenci, povaze, netradičnímu vzhledu, ale kolikrát i psím charakteristikám např. aportování, hraní si s vodou, učení se povelům, atd. Mainská mývalí, ragdol, norská lesní, sibiřská, bengálská nebo britská krátkosrstá kočka jsou největší domestikované rasy koček na světě. Tyto kočky jsou trochu více náročnější na péči než kočky normálního vzrůstu.

Main Coon1

Máme pro Vás pár rad a doporučení, jako je kočičí „manikúra, pedikúra“, prostorná hygiena, luxusní pelíšky, prostředky pro pohodlné cestování, prostory na hraní a relaxaci, či tipy na hřejivý pocit v žaludku, které vykouzlí úsměv na tváři Vašeho tygra. U zoohit najdete vše, co potřebuje pro chov těchto domácích majestátních zvířat k jejich maximální spokojenosti.

XXL pamlsky pro kočky:

Velcí kočičí chlupáči se nedokáží nabažit Cosma snackies XXL! Větší velikost pamlsku pro Vaší kočku znamená delší dobu žvýkání (což pomáhá k procvičování žvýkacích svalů, odstraňování zubního kamene) a hlavně tím pádem dostatečnou zásobu mňamek, která nezmizí naráz v žaludku. Navíc bavíme se o 100% přírodních pamlscích!

XXL kočičí stromy a škrabadla:

Zasurfujte si na našich stránkách a vyberte si to nej škrabadlo pro Vašeho lumpa přímo šité na míru velkým kočičím plemenům. Tyto škrabadla splňují požadavky větších a těžších koček díky pevnějším platformám a stabilitě. Rádi bychom Vám doporučili škrabací stromy jako jsou např. Natural Heaven IV (170 cm vysoký), Trixie škrabací strom Filippo (114 cm vysoký), Burned wood (139 cm vysoký) nebo Natural Paradise XXL (130 cm vysoký). Pokud se spíše zajímáte o škrabací válce, co třeba vyzkoušet Válec Natural Paradise XXL? Veškerý výčet škrabadel naleznete na následujícím odkaze: škrabadla a odpočívadla pro kočky.

Main Coon

XXL toalety:

Už Vaše kočka povyrostla z koťátka a je jí malá toaleta? Udělejte jí radost super extra velkou bedýnkou, ať už s krytem nebo pouze vaničkou, která je speciálně vytvořená pro velká plemena. Z krytých toalet bychom rádi doporučili např. Savic toaleta pro kočky Nestor XXL , Hagen Catit Design nebo inovativní nábytek jako úkryt pro kočičí WC Pet Room ze dřeva. Příznivci vaničkových toalet si můžou vybrat např. Rohová vaničková toaleta pro kočky XXL nebo Savic Aseo XXL se zvýšeným okrajem. K tomuto doporučujeme dokoupit i speciálně navržený kočkolit XXL Tigerino Crystals pro velké tygry. Toto stelivo má extra velké krystalky, které perfektně absorbují a nelepí se na dlouhou srst.

Main Coon

XXL pelíšky:

Naprosto luxusní záležitost, kterou můžeme doporučit Royal Pet White XXL – super velký tunel pro XXL velikosti, lemovaný plyšem a maximálně útulný. Je-li libo polštář? Tak proč nezkusit Catmaxx Cream? Nebo pelíšek se zvířecím motivem? Pak můžeme nabídnout Cozy little foot ve tvaru packy. A pokud by jste rádi něco víc útulnějšího, pro klid Vašeho miláčka, pak Vám představujeme XXL domeček z filcu 2v1.

Pro velké kočičí cestovatele doporučujeme prostornou a pohodlnou Proutěnou kukaň XXL, nebo moderní box Nobby Avior, díky nimž se Vaše chlupaté veličenstvo nebude během cesty stresovat!

Specifika krmiva pro velká kočičí plemena:

Kočky velkého vzrůstu dosahují váhy až 13 kg! Wauuu! Vybírejte krmivo, které je speciálně navrženo pro takto velká plemena pro splnění nutričních požadavků těchto kočičích obrů. Royal Canin Feline Breed je vhodnou volbou pro různé rasy většího vzrůstu; obsahuje potřebné živiny, velikost granulí je přizpůsobená větším strávníkům kvůli jejich větším čelistem. Velké kočky mají větší spotřebu granulí než malá plemena, proto doporučuje zakoupit ekonomicky výhodné balení Royal Canin Feline Breed , kde při zakoupení 12 kg zaplatíte pouze 10 kg a 2 kg obdržíte zdarma!

Pokud máte doma Mainskou mývalí frajerku/fešáka proč nezkusit extra nové exkluzivní krmivo Concept for Life Maine Coon Adult?

Budeme rádi, když nám dole napíšete Vaše zkušenosti s velkými kočičími plemeny, respektive přidali fotku Vašeho majestátníka v plné své mohutné parádě. Podělte se se svými zážitky a radami, jak zvládnout a poradit si s takovým chlupatým obrem v domácnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*