Jak na redukci chlupových bezoárů

Kočky jsou úzkostlivě čistotné, ale když slížou a spolknou velké množství uvolněných chlupů, jejich příliš horlivé udržování hygieny pro ně může mít negativní důsledky.

Pokud se Vaší kočce nahromadí v žaludku chlupy, bude se snažit je vykašlat. Zatímco příležitostné chuchvalce chlupů v žaludku jsou zcela přirozeným jevem, nadměrná tvorba bezoárů může vést k nechutenství nebo podráždění žaludku.

Naštěstí existuje spousta způsobů, jak Vaší kočce pomoci se bezoárů a nepříjemných důsledků  jejich přítomnosti v žaludku zbavit. Tady je náš výběr nejlepších řešení.

Krmivo redukující tvorbu chlupových bezoárů

Mnoho známých výrobců krmiv nabízí speciální krmiva pro redukci chlupových bezoárů, která napomáhají vyloučení bezoárů z těla. Alternativně můžete vyzkoužet speciální dietní krmivo pro zdravou srst a kůži, které pojímá problém z jiné strany: díky obsahu esenciálních mastných kyselin (omega 3 & 6) podporuje silnou srst a snižuje míru vypadávání chlupů. Též doplňky potravy jako např. Velcote napomáhají udržovat srst Vaší kočky v dobré kondici a redukovat vypadávání chlupů.

Minimalizace vzniku bezoárů

Pravidelně kočku kartáčujte, abyste zmenšili množství spolknutých chlupů. V období línání na jaře a na podzim vyčesávejte srst pomocí furminátorů jako jsou FURminator DeShedding Tool nebo Perfect Care Furmaster. Furminátory mají kovové zoubky, které jsou navrženy tak, aby vyčesávaly i uvolněnou podsadu, která se běžnými hřebeny odstraňuje jen obtížně.

Furminátory jsou schopny vyčesat až 90% uvolněných chlupů. Díky tomu budete mít i méně chlupů u Vás doma!

Zajištění čerstvé trávy

Umožnit Vaší kočce jíst trávu je fantastický a úplně přirozený způsob boje proti bezoárům. I pokud Vaše kočka nechodí ven, je velmi důležité, aby měla zajištěn přístup k čerstvé trávě jako přírodnímu zdroji vlákniny. Napomáhá to udržet trávicí systém kočky zdravý a předcházet tvorbě chomáčů chlupů.

Produkt Catit Design Senses Grass Garden nabízí ideální způsob, jak udržet Vaši kočku zdravou.  Můžete jej přidat k ostatním hračkám CatIt a vytvořit tak požitek hned pro několik smyslů Vašich rozmazlených tygříků!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*