Agility – průvodce pro začátečníky

Máte chuť začít se svým psem provozovat agility, ale nevíte, kde začít? Vyzkoušejte naše agility překážky, které se vejdou i do té nejmenší zahrady!

Agility představují zábavný způsob, jak bojovat s tukem a spálit nějaké kalorie i zlepšit ovladatelnost a poslušnost Vašeho psa. Na rozdíl od výstav určených vesměs jen pro psy s rodokmenem se agility mohou účastnit všichni psi bez ohledu na původ a jsou-li dostatečně rychlí, mohou se z nich stát hvězdy!

Překážky jsou nedílnou součástí téměř všech agility drah. Než ale Váš pes začne překonávání překážek trénovat, je důležité počkat, až bude dospělý, protože klouby ve vývinu není dobré tímto způsobem zatěžovat.

Náš agility set překážek obsahuje obsahuje dvě překážky a je velmi lehký, aby s ním bylo možné snadno

manipulovat po zahradě a různě překážky rozvrhovat. Navíc mají nastavitelnou výšku, takže můžete cvičit se všemi Vašimi psy, dokonce i když máte mopse a saluku!

Tunel se obvykle stává oblíbenou částí dráhy, jakmile se pes zbaví své počáteční obavy z tmavého vstupu. Náš  agility tunel částečně vyztužený má zesílený vstup o průměru 60 cm, což je velikost dostatečná pro psy většiny velikostí. Zanedlouho bude Váš pes probíhat 5 metrů dlouhým látkovým tunelem jako profesionál!

Zjistíte, že nejtěžší věcí na této překážce bude opět získat pozornost Vašeho psa  poté, co proběhne tunelem.

Tyčkový slalom je náročným testem soustředěnosti a koordinace

Vašeho psa. Umístěte tyčky šikmo tak, aby při pohledu zepředu tvořili písmeno “V” (viz obr. vpravo). Tak dáte psovi lépe najevo, co po něm chcete. Postupně zvyšujte rychlost a vzpřimujte tyče. Tyče by od sebe měly být vzdáleny asi 45 cm. Ujistěte se, že  jsou rozestupy mezi jednotlivými tyčemi skutečně stejné.

Náš set agility tyče 12 ks obsahuje dvanáct tyčí v modré a oranžové barvě a příruční tašku, díky níž lze tyče pohodlně přenášet.

Pokud se chcete agility věnovat profesionálně a úspěšně se účastnit agility soutěží, budete potřebovat nacvičit zdolávání houpačky! Houpačka je strašákem mnoha handlerů, protože přesvědčit psa, aby zpomalil a opatrně přešel přes dvě kontaktní zóny, může být velmi obtížné.

Trixie agility houpačka  je velká houpačka vhodná pro psy do 60 kg. Je vyrobena z kvalitního lakovaného borového dřeva. Je odolná vůči dešti, takže nevznikají starosti s přemisťováním houpačky ze zahrady pod přístřešek.

www odkaz Klubu agility České republiky:

http://www.klubagility.cz/

3 Replies to “Agility – průvodce pro začátečníky”

  1. Pingback: joseph

  2. Pingback: jesse

  3. Pingback: claude

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*