Tipy při výměně srsti u zvířat

Stejně tak, jak na podzim opadávají listy ze stromů, mění také čtyřnozí miláčci svou srst na letní či zimní. Podzim – čas výměny srsti! Celý proces výměny srsti stojí psy a kočky mnoho energie. Naši domácí mazlíčci bojují s chuchvalci srsti, které jim často uvíznou v trávicím traktu. Toto období tak pro ně není moc příjemné.

Zde naleznete pár tipů, jak Vašemu zvířeti toto období ulehčit a překonat jej bez potíží.

Grrrr, chlupy!

Celé období výměny srsti v zimě trvá až 7 týdnů. V tomto období musí čtyřnozí kamarádi shodit letní srst a obstarat si zimní kožíšek. V tento čas v celém Vašem domově poletují chloupky Vašeho mazlíčka, nacházíte je na koberci, na oblečení a podobně. Pravidelným kartáčováním Vašeho psa či kočky sice tomuto vypadávání chlupů zcela nezabráníte, zredukujete však jejich míru: Nepotřebné chlupy zůstanou v kartáči nikoliv na textilu.

Skvělým produktem pro toto období je FURminator.

Pravidelné vyčesávání srsti s FURminatorem zredukuje uvolněné chlupy v srsti o 90%. S FURminatorem patří obtížné chlupy na oblečení, v autě, na koberci nebo na pohovce definitivně minulosti. FURminator odstraní uvolněné chlupy z Vašeho čtyřnohého přítele tak efektivně, že postačí několik minut česání denně.

Co říkají naši zákazníci na FURminator:

  • Je skvělý a už by jsem se bez něho neobešla
  • Česali jsme našeho psa různými hřebeny, žádný neměl takový efekt jako FURminator. Je schopný vyčesat i velmi krátké chlupy. Můj pes se nečeše rád, proto oceňuji, že za velmi krátkou chvíli FURminator vyčeše velké množství chlupů a méně jich zůstává na podlaze.
  • Objednala jsem jej pro mou dlouhosrstou kočku a funguje opravdu velmi dobře, mohu jen doporučit.
  • FURminator se vyplatí! Češu s ním mou labradorku jednou týdně. Jsem velmi spokojená!

Proti chuchvalcům chlupů

U koček má pravidelná péče o srst ještě jeden úplně jiný význam. Domácí tygříci se sice starají o svou srst s nadšením sami, přitom ale velkou část chlupů spolykají. Proto je důležité pomoct kočkám v době línání pravidelným česáním. Problém s chlupovými bezoáry můžete také zmírnit pomocí sladových produktů v podobě past nebo pamlsků, které napomáhají zabránit tvorbě chlupových bezoárů v žaludku a trávicím traktu, respektive pomáhají odstraňovat spolykané chlupy přirozenou cestou. Kočka by také měla mít k dispozici trávu pro kočky, která je velkým pomocníkem v boji proti chlupovým bezoárům v zažívacím traktu Vaší kočky.

2 Replies to “Tipy při výměně srsti u zvířat”

  1. Pingback: Derrick

  2. Pingback: Jay

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*