Informace od veterinárního lékaře: Péče o psí chrup

Kdo to nezná? Ustaraný pohled veterinárního lékaře po kontrole ústní dutiny Vašeho psa. Tyto zdravotní potíže se zubním kamenem se nazývají paradontóza a vyplývají z nich určité finanční náklady.

zubní hygiena

Toto onemocnění je důsledkem zánětu způsobeného zubním plakem a bakteriemi kolonizujícími v ústní dutině psů.

Co je zubní plak?

Plak je biofilm  na povrchu zubů obsahující bakterie a produkty vzniklé jejich látkovou výměnou,  sliny, epitel a zánětlivé buňky. Z mineralizujícího plaku pak vzniká zubní kámen.

Jaké možnosti má majitel zvířete?

Majitel psa nemá v žádném případě svázané ruce. Naopak může rutinní kontrolou a péčí o psí ústa  potížím předejít. Majitel psa je odpovědný za orální hygienu zvířete  a může domácí péčí o zuby zubní plak odstranit nebo alespoň eliminovat a zachoval tak ústní dutinu zdravou.

Z počátku vysmívané čištění zubů psím mazlíčkům je stále oblíbenější, protože mnozí majitelé domácích zvířat jsou  informováni o této problematice, jejích příčinách (zubní plak) a  dopadu (potížích, bolestech, chronických zánětech, ztrátě zubů a dalších onemocnění). Výběrem správného žvýkacího pamlsku můžete pomoci správné péči o zuby zvířete. Žvýkání nepodporuje jen čištění zubů, ale též posílení svalů chrupu. Používání žvýkacího pamlsku se může stát oblíbenou hrou a pravidelným zaměstnáním.

Jakou techniku máte při čištění zubů používat?

Neexistuje žádná správná metoda čištění psích zubů pomocí zubního kartáčku. Každý musí najít svou individuální metodu, jak odstranit zubní plak bez poranění dásní a zubů. Ve většině případů bude kombinace rotační a oscilující techniky velmi účinná. Zuby a dásně budou těmito kruhovými a bokem směrovanými pohyby účinně vyčištěny.

Kruhové čištění zubů se postará  o to, že budou všechna zákoutí ústní dutiny hygienicky čistá.

Naše nabídka produktů k péči o zubní hygienu je tím správným řešením pro Vašeho miláčka. Využijte nyní našich výhodných nabídek!

One Reply to “Informace od veterinárního lékaře: Péče o psí chrup”

  1. Pingback: max

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*