Nově u zoohit: Catessy mléko – zdravá lahůdka pro mlsné kočičí jazýčky

Ne vše co domácím tygříkům chutná je také dobré pro jejich zdraví. Kravské mléko, které většina koček miluje, bohužel většina z nich nesnáší. Problém spočívá v tom, že se v kravském mléce nachází velký obsah mléčného cukru (laktózy), který mnoho dospělých koček nedokáže strávit.

Jako každí mladí savci se i koťata zpočátku krmí mateřským mlékem. Organismus koťat je této stravě přizpůsoben – to znamená, že koťata produkují enzym laktázu, který je nutný pro odbourání laktózy, obsažené v mateřském mléce. Proto mléko koťatům nezpůsobuje žádné trávící problémy.

Ve volné přírodě by se kočky po odvyknutí od mateřského mléka přirozeně mlékem však již neživily. V době dospívání, když si kočky od mateřského mléka již odvykly, se stane enzym laktáza zbytečný a proto u koček mizí schopnost jeho produkce. Toto vysvětluje nesnášenlivost mléka u většiny dospělých koček. Vysoký obsah laktózy obsažený v mléce jím pak v mnoha případech způsobuje bolesti břicha a vede k průjmu.

Jak všichni víme, mnoho koček i přesto mléko nadále miluje. Aby se tedy požitku z této dobrůtky nemuseli domácí tygříci zříci, bylo vyrobeno lahodné Catessy mléko pro kočky.

Catessy mléko pro kočky je se sníženým obsahem laktózy přizpůsobeno kočičím požadavkům a je tak dobře stravitelné. Navíc toto mléko obsahuje další látky důležité pro kočky jako taurin, který je zdravý pro kočičí srdce a zrak. Mimo to se v Catessy mléku pro kočky nachází vitamíny A, D3 a E, které jsou důležité pro vyváženou a zdravou kočičí výživu. Catessy mléko neobsahuje barviva či konzervanty a je vyrobeno bez přidání cukru. Tato lahůdka se zároveň postará o pokrytí denní potřeby tekutin – důležité hlavně u těch domácích tygříků, kteří málo pijí.

Aby bylo dávkování mléka snadné a mléko zůstalo čerstvé, dodává se v praktické uzavíratelné lahvičce.

Vyzkoušejte nyní Catessy mléko pro kočky. Pouze po krátkou dobu obdržíte mléko v akci: 5 + 1 za výhodnou cenu. Catessy mléko pro kočky obdržíte pouze u zoohit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*