Letní koupání se psem

V letních horkých dnech mnoho psů s velkou radostí přivítá osvěžení a plavání v rybníku, potoce či řece. Mezi velké vodní milovníky patří plemena jako zlatý retrívr nebo labrador. Psy jiných plemen, například mops nebo Pekingský palácový psík, do vody těžko dostanete. Ale hlavně dřívější zkušenosti s vodou mohou chování každého psa a jeho lásku ke koupání a plavání v hluboké vodě, kde nedosáhne na zem, ovlivnit. Pozvolna si mnoho psů na vodu zvykne. Některá zvířata plavání nikdy nebudou mít ráda. V tomto případě se nedá nic dělat a majitel se s tím musí smířit. V tomto článku se dočtete několik rad, co můžete zkusit, aby koupání a plavání přece jenom dělalo radost Vám i Vašemu kamarádovi.

Pro některé psy je to zpočátku divný a neobvyklý pocit ztratit pod packami kontakt se zemí. Na tento stav si ale dokážou zvyknout. Hlavně pro začátečníky je velmi důležité seznámení s vodním elementem pouze na mělkých místech se slabým prouděním vody. Když jste u vody, nechte Vašeho čtyřnohého kamaráda nejdříve probrouzdat břeh. Pokaždé, když se odváží vlézt do vody, ať je to i jen namočení pacek, pochvalte ho. Pokud se pejsek do vody neodváží sám, můžete jít do vody s ním, tam si s ním hrát a postupně jít dál do větší hloubky nebo můžete do vody hodit vhodnou hračku. Hračku zpočátku házejte pouze do mělké vody, až časem, podle reakce Vašeho psa, ji hoďte dál i do větší hloubky. Máte-li velmi bojácného pejska, možná že mu v tomto případě pomůže plovací vesta. Nejhorší, co můžete udělat, je psa, který není na vodu zvyklý, z ničeho nic strčit nebo hodit do hluboké vody. Každý pes sice umí plavat, ale stejně ho taková neočekávaná a neobvyklá situace vystraší a pravděpodobně bude mít celý život z vody strach. S Vaším kamarádem musíte trénovat tak dlouho, dokud nebudete mít pocit, že se ve vodě cítí dobře a jistě. Pokaždé, když Váš mazlíček udělá pokrok, odměňte ho pamlskem.

Patří Váš mazlíček již mezi milovníky koupání a plavání? I v tomto případě se musí dbát na různá pravidla. Pro každého psa je nutný snadný přístup do vody a výstup z vody. V horkých dnech dbejte na to, aby pejsek neskočil ihned do vody. Jako lidé, i rozpálení psi se musí osvěžit pozvolna. Ani pes by neměl být u vody vystaven stálému slunci. Někteří psi, hlavně světlí a ti, kteří mají málo srsti, se mohou na slunci spálit. Stinná místa jsou tedy důležitá. Pro tento účel si pro Vašeho mazlíčka můžete zakoupit stan na pláž Smart SunFun, který poskytne nutný stín. Než pustíte pejska do vody, sundejte mu obojek, aby se za něj někde nezachytil. Před plaváním psa nekrmte, ani on by neměl jít plavat s plným břichem. Dbejte na to, aby proud vody nebyl moc silný a aby se Váš mazlíček na břehu či ve vodě nemohl zranit o ostré nebo špičaté předměty. Pokud jdete s Vaším pejskem plavat, dbejte na to, aby mezi Vámi byl dostatečný odstup a Váš kamarád Vás při plavání nemohl nechtíc poškrábat drápy.

Vodní sport je namáhavý a proto byste s sebou měli vždy mít pro Vašeho psa vodu na pití, hlavně v tom případě, pokud jste u moře. V horkých dnech musí i zvířata mít vždy přístup k dostatečnému množství pitné vody. Ze slané vody psi dostanou průjem. Pokud se Váš mazlíček koupal v moři, musíte ho po vykoupání ve slané vodě osprchovat normální vodou.

Ve vodě psi vydají rychle veškerou svou energii. Pes nedokáže odhadnout své síly a může se stát, že nebude mít sílu doplavat na břeh. Pro tyto případy je vhodná plovací vesta pro psy, která Vašeho mazlíčka udrží na vodě, i když již nemá sílu plavat. Plovací vesty pro psy obdržíte u zoohit. Při koupi vesty dbejte na to, aby vesta Vašemu čtyřnohému kamarádovi nebyla malá a nevadila při pohybu. Velikost vesty se většinou řídí podle váhy zvířete. Vašeho mazlíčka nikdy nenechejte u vody či ve vodě bez dozoru, je jedno, jestli má na sobě vestu či ne. Do vody by se měli pouštět pouze zdraví psi: psi kteří mají například srdeční problémy nebo otevřené rány do vody chodit nesmí.

Pokud jste u vody delší dobu, je pravděpodobné, že Váš čtyřnohý kamarád bude také muset vykonat svou potřebu. Pro tento případ si s sebou vezměte lopatku a sáčky na výkaly.

Ještě větší zábavu u vody Vám a Vašemu psovi přinesou plovoucí hračky. Plovoucí hračky existují v různých tvarech a velikostech. Navštivte naší sekci plovoucí hračky pro psy a potěšte Vašeho mazlíčka krásnou hračkou.

Přejeme Vám i Vašemu kamarádovi mnoho zábavy při koupání!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*