Každodenní létání: nezbytný pohyb pro andulky

Chov každého zvířete neznamená jen radost, ale také i zodpovědnost. Aby měl mazlíček hezký život, ať již je to kočka, pes či pták, musí se jeho životní podmínky přizpůsobit jeho přirozeným požadavkům. Mezi tyto požadavky u andulky vlnkované patří nejen přirozené krmivo, společnost jedinců stejného druhu, ale také pravidelný pohyb.

Každodenní pohyb je pro tyto malé papoušky pocházející z Austrálie nezbytný. K tomu patří dostatek prostoru v ptačí kleci. Klec může být příliš malá, nikdy ale není až moc velká. Klec musí mít nejméně takovou velikost, aby umožnila andulkám alespoň několikrát mávnout křídly, třeba přelétnutí z jednoho bidýlka na druhé. Létání je základní potřeba každého ptáka. Pokud andulky nemají možnost létat, vede to časem k zeslabení svalů a místo toho se začnou tvořit zásoby tuku. Dalším následkem je oslabený imunitní systém a další související onemocnění opeřenců.

Pouze prostorná klec andulkám ale nevystačí. Pro udržování kondice a zdraví potřebují denně létat.

Andulky, stejně jako i jiní ptáci, by měly být pouštěny z klece pod dozorem, aby nedošlo ke zranění při létání po bytě. Samozřejmě je velmi důležité myslet na zavření dveří a oken, než se andulky pustí ven z klece. Pták, který uletí, nedokáže najít cestu zpátky domů.

Další dlouhodobou zábavu mimo důležitého létání v kleci poskytují hračky pro ptáky.

Široký výběr krmiv, pamlsků, hraček, voliér i další doplňky pro andulky a jiné druhy okrasných ptáků obdržíte výhodně u zoohit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*