Funkční snacky pro zvířata

Pro lidi existuje čokoláda, brambůrky nebo křupky: chutné, sladké či slané, ale většinou nezdravé dobroty. Pamlsky pro zvířata mají často také určitou funkci, čímž jsou nejen chutné, ale dokonce i zdravé.

Pro psy v dnešní době neexistují pouze klasické žvýkací snacky, nýbrž také snacky, které podporují funkci kloubů nebo čištění zubů. Žvýkání snacků vyrobených ze sušeného masa – jako například oblíbené Rocco Chings – má pozitivní zdravotní efekt pro chrup čtyřnohého kamaráda. Při žvýkání pamlsků vniknou zuby do tkáně a takto se obrušuje lehký povlak či zubní kámen.

Pro kočky se vyrábí snacky s maltózovým extraktem, který má pozitivní vliv na trávení a redukci bezoárů nebo lahůdky pro kočky s důležitým taurinem. Samozřejmě i pro domácí tygříky se prodávají snacky pečující o jejich chrup. Tvar a struktura snacků kočky donutí ke žvýkání. Snacky nejsou jen lahůdka, ale zároveň i kočičí zábava.

Také pro hlodavce a drobná zvířata se na trhu snacků nachází funkční pamlsky. Vitamínové dropsy nebo snacky s kopřivovými lístky a zdravým ovocem Vašim mazlíčkům dodávají potřebné vitamíny a minerální látky. O zdravé zuby a dlouhodobou zábavu hlodavců a drobných zvířat se navíc postarají přírodní snacky.

I pro koně se vyrábí mnoho pamlsků, které neslouží pouze jako odměna. Ovocné a bylinkové snacky koníkovi přináší chutný zážitek, důležité živiny a zdravé vitamíny chránící například před infekcemi nebo podporující kosti.

Jak vidíte: snacky pro zvířata nemusí být jen nezdravé. Mohou mít dokonce i pozitivní vliv na zdraví zvířete.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*