Přeprava psů a koček v přepravce

Máme tu léto a s ním nastala doba dovolených spojených s cestováním. Zatímco většina lidí se na cestování těší, pro mnoho zvířat znamená delší cesta velký stres. Mnoho mazlíčků má totiž cestování spojené s negativním zážitkem – návštěvou u veterináře. Aby se zvířata na cestách cítila jistěji, měla by si včas zvyknout na převoz v přepravce. Samozřejmě je nejlepší, pokud si na cestování mohou zvířata zvykat již od raného věku, i starší mazlíčci si však mohou na delší cesty navyknout.

Váš mazlíček se musí naučit, že zavření do přepravky neznamená žádné nebezpečí, a že se v transportním boxu může cítit jistě.

Přepravka se pro něj musí stát všedním a příjemným předmětem, který nevyvolává strach.

Pokud se chcete s Vaším mazlíčkem vydat na cestu, přepravku kupte již s dostatečným předstihem. Postavte ji doma na klidné místo, aby si tam mohl Váš mazlíček chodit v klidu odpočívat. Přepravku vystelte oblíbenou dekou Vašeho zvířete. Do přepravky také položte jeho oblíbenou hračku či pamlsek – známé předměty a vůně mu dodají jistotu. V přepravce mu můžete například i podávat krmivo. Pokud se Váš mazlíček sám od sebe do přepravky odváží, pochvalte ho. Vaše zvíře si musí přepravku spojit s něčím pozitivním, aby tam rádo chodilo. Zpočátku dvířka nezavírejte. Až když máte pocit, že Váš pes či Vaše kočka chodí do přepravky zcela dobrovoně a zůstávají tam rádi, můžete dvířka občas na chvilku zavřít. Dobu kdy jsou dvířka zavřená pozvolna prodlužujte, až bude trvat tak dlouho jako doba, kterou bude muset mazlíček v přepravce při plánované cestě překonat.

Přepravky vhodné pro nejlepšího přítele člověka najdete zde a pro domácí tygříky zde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*