Kočičí zábava: škrábání

Mnozí z Vás to možná znají: máte doma kočičku a zároveň rozdrbané tapety nebo poškrábaný nábytek, protože kočička škrábe na místech, kde by škrábat neměla. Tak to ale nemusí zůstat napořád. Toto kočičí chování Vašeho mazlíčka můžete ovlivnit a Váš domácí tygřík již tapety, koberec či nábytek drbat nebude.

Důležité je Vašemu tygříkovi poskytnout dostatek jiné zábavy, aby na škrábání nevhodných míst vůbec nepřišel. Kočky sice mnoho času stráví spaním – zhruba 16 hodin denně. Pokud jsou však vzhůru, vyžadují krmení a zábavu. Co kočky ke spokojenému životu potřebují?

Škrábání nábytku a jiných nevhodných předmětů je možné redukovat, pokud má kočka k dispozici škrábadlo či škrábací strom. Škrábací strom kočce navíc umožňuje šplhání, dává mnoho možností k hraní, pozorování okolí nebo poskytuje místo na klid a spaní. Vhodné umístění škrábacího stromu je mezi místem, kde kočička dostává krmivo a pelíškem.

Protože kočky milují pozorování okolí především ze zvýšených míst a rády svá místa k pozorování střídají, potěší je pohodlná podložka na parapet, měkká a příjemná deka položená na skříni nebo polštář pro kočky na komodě. Pozorování okolí je oblíbená kočičí zábava a i čistě bytoví tygříci by měli mít různá místa, která jim tuto možnost poskytují.

V kočičí domácnosti by neměly chybět ani hračky, které těmto mazlíčkům umožňují ještě větší zpestření kočičího života. V našem obchodě pro kočky najdete velkou nabídku různých hraček pro Vašeho mazlíčka. Některé kočičky si rády hrají s míčky, jiné potěší šustící hračky jako například šustící tunely, další třeba preferují chrastící myšky a jiné se zabaví s hračkou, která voní catnipem nebo baldriánem.

Přesto, že se domácí tygříci dokážou zabavit sami, když nejste doma, hrátky s páníčkem či paničkou jsou pro ně velmi důležité. Když jste doma, věnujte Vašemu mazlíčkovi pozornost. Hrátky s domácím tygříkem by měly patřit ke každodennímu programu.

Dostatek správného zabavení zmenší riziko nežádoucího chování jako škrábání na nevhodných místech.

Krmiva, pamlsky, hračky, škrábací stromy či pelíšky a mnoho jiných doplňků pro kočičí chovatele obdržíte u zoohit v obchodě pro kočky za výhodné ceny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*