Antiparazitní přípravky: některé jsou pro kočky jedovaté!

Někteří majitelé koček jsou zároveň i majiteli psů. Domácí mazlíčky, jak kočky tak i psy, je třeba v tomto období chránit příslušnými přípravky proti klíšťatům a blechám. Dnešní trh s potřebami pro domácí zvířata nabízí mnoho různých ochranných přípravků. Ale pozor: některé prostředky vhodné pro psy jsou pro kočky jedovaté! Nebezpečné jsou ty přípravky, které obsahují látku permethrin, která může u kočky způsobit otravu a vést až k smrti. Kočkám totiž chybí enzym, který je zodpovědný za odbourávání této látky. Typické příznaky otravy permethrinem jsou chvění, silné slintání, zvracení, potíže s dýcháním, průjem a horečka nebo zimnice. Pro psy ale permethrin nebezpečný není.

Při nákupu prostředků proti klíšťatům či blechám pro domácího tygříka si musí majitelé zjistit, jestli prostředek tuto látku neobsahuje.

Pokud byl přípravek s permethrinem aplikován, je třeba jej co nejrychleji smýt a dostavit se s kočkou k veterináři. Vezměte si s sebou také přípravek společně s příbalovou informací.

Máte-li doma psy i kočky, kteří spolu spí v košíku nebo se navzájem olizují, dbejte na to, aby po aplikaci prostředku spolu mazlíčci dvě až čtyři hodiny nebo do uschnutí aplikovaných míst neměli kontakt. Pokud kočka při olíznutí psa přece jen přijde do kontaktu s přípravkem, obraťte se okamžitě na veterináře.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*