Jděte si zaběhat s Vaším pejskem

Běhání s pejskem může být krásná zábava pro člověka i zvíře. Psi se pohybují rádi a skoro by se dalo říci, že nemají pohybu nikdy dost. V poslední době jsou oblíbené různé psí sporty, mezi které patří i jogging se psem – příjemná alternativa k procházkám. Aby byla tato zábava zdravá i pro mazlíčka, musí majitelé psů dbát na určitá pravidla. Joggování je například nevhodné pro štěňata nebo psy s kloubními či srdečními problémy. Abyste se ujistili, že je Váš mazlíček zdravý a běhání je pro něj vhodným sportem, nechte ho zkontrolovat veterinářem. Takové vyšetření je nezbytné především u obézních či starších zvířat.

Pokud chcete chodit běhat s Vaším čtyřnohým kamarádem, musí být dobře vychovaný a poslušný. Je důležité, aby v každém případě znal a slyšel na povel „k noze“ a to nezávisle na tom, zda je na vodítku, nebo ne.

Pro běhání se psem je vhodné středně dlouhé vodítko, které by při běhu nemělo být napnuté. Pokud vodítko nechcete držet v rukách, doporučujeme Vám pro tento účel vyrobené vodítko Hands Free s nastavitelným opaskem.

Stejně jako netrénovaní lidé tak i netrénovaní psi musí začít s běháním pomalu. Zpočátku se fáze běhání střídají s fázemi chůze. Teprve časem se prodlužuje délka trasy či doba běhání. Abyste si Vy i Váš mazlíček udrželi vypracovanou kondici, je třeba běhat pravidelně. Čtyřnohého sportovního partnera potěšíte a motivujete dobrůtkou po tréninku, pro kterou se i příště vyplatí joggovat.

Pro psy se zvýšenou aktivitou doporučujeme speciální krmiva jako je například Eukanuba Adult Jogging and AgilityBosch Active, ProPlan Performance, Josera High Energy, MeraDog Agility a další.

Více informací o joggování se psem najdete v našem magazínu pro psy.

Přejeme Vám i Vašemu kamarádovi příjemné běhání.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*