Bezpečnost kočky na balkoně

Možná to také znáte: jakmile se udělá hezky, začne i Váš tygřík toužit po čerstvém vzduchu a dobývat se ven.

Pro bytové kočky je pobyt na balkoně vzrušující zábava. Mohou tam pozorovat ptáky a motýly, vnímat zajímavé pachy, nebo se uvelebit na sluníčku.

Pobyt na balkoně s sebou ale přináší i nebezpečí. Pokud není balkon dostatečně zajištěn, může při riskantním lezení  rychle dojít k nehodě. Když kolem balkonu prolétne, nebo usedne kořist, probudí se i u čistě domácích tygříků lovecký instinkt. Proto je třeba zajistit absolutní ochranu a bezpečí Vaší šelmičky. Bezpečí pro Vašeho tygříka zajistí speciální kočičí sítě. Montáž sítě je snadná a protože jsou tyto sítě decentně zpracované, neomezí ani Vaši vyhlídku.

I pobyt na balkoně při špatném počasí či v zimě má smysl. Kočička se tímto způsobem otuží a bude mít krásně hustou srst.

Existuje mnoho dalších možností, jak můžete balkon zařídit pro Vašeho tygříka a zkrášlit pro Vás:

kočky milují keříky, v kterých se mohou schovat a číhat. U rostlin dbejte na to, aby nebyly pro kočky jedovaté.

kočička musí mít vždy přístup k čerstvé vodě. Na balkon jsou vhodná pítka či fontánky pro kočku. Tiché šplouchání vody Váš balkon promění v nádhernou oázu i pro Vás.

a proč  nepořídit Vaší kočičce venkovní pelíšek? Je jedno, jestli to bude houpací síť či kočičí stan, který Vaší kočičce poskytne ochranu proti slunečnímu záření. Pohodlný venkovní pelíšek bude kočička milovat.

v žádné kočičí domácnosti by neměl chybět kočičí strom. I na balkoně bude kočičku lákat k broušení drápků a ke hře. Při koupi kočičího stromu na balkon dejte pozor na materiál, ze kterého je strom zhotoven. Strom by měl být odolný vlivům počasí, snadno udržovatelný a pokud možno potažený teflonem.

pro ochlazení slouží bazének pro kočky Kitty Lake. Můžete na něm nechat plavat hračky, které Vašeho tygříka zabaví

na Vašem balkoně vypadá kočičí tráva nejen hezky, ale navíc aktivuje trávení Vaší kočičky.

Další dekorativní kočičí nápady najdete v našem obchodě pro kočky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*