Kontrola chrupu psa zdarma

Již po páté mohou majitelé psů díky výrobci krmiv a snacků pro psy Pedigree nechat zkontrolovat zuby svých mazlíčků zdarma. Akce „Měsíc zdravého chrupu“ bude probíhat od 6. června do 26. srpna 2012. Pojízdná veterinární poradna Pedigree letos navštíví 37 měst. Kdy poradna navštíví Vaše město se dozvíte na stránkách Pedigree www.peceopsa.cz

Psí zuby budou zdarma prohlížet studenti veterinární medicíny. Mimo toho budou medici informovat majitele psů o nutné péči o chrup jejich čtyřnohých kamarádů.

Správná péče o chrup není důležitá jen u lidí, ale také u psů, protože se veterináři často setkávají s dentálními problémy. O tom svědčí zveřejněná čísla akce „Měsíc zdravého chrupu“ z minulého roku. Loni veterinární medici zkontrolovali chrup 6.749 mazlíčkům, z nichž mělo pouze 20 % zdravý chrup. Psi často trpí záněty dásní či závěsného aparátu zubu, silným zubním kamenem a záněty měkkých tkání dutiny ústní. Důvod problémů s chrupem je zanedbaná zubní hygiena.

Psovi by se měly zuby pravidelně čistit speciálním kartáčkem a speciální pastou pro psy. Tato prevence zabrání tvoření plaku a zánětů. Navíc by měl pes pravidelně dostávat dentální snacky, které se postarají o péči o chrup. Dlouhodobé žvýkání snacků psovi otírá plak ze zubů.

Doplňky pro péči o chrup Vašeho čtyřnohého kamaráda pro Vás máme zde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*