Správná výživa od samého začátku

Letní období je období koťat a štěňat. Je fascinující moci pozorovat kočičku či pejska jak rostou. Již od raného věku by měl Váš mazlíček dostávat kvalitní stravu, která mu dodá všechny živiny, které v daném věku potřebuje.

Zdraví Vašeho mladého zvířátka je ovlivněno třemi faktory: geny zvířátka, prostředí ve kterém vyrůstá a výživou. Geny změnit nemůžete, ovlivnit ale můžete růst a zdravý vývoj zvířete prostředím, které mu poskytnete a stravou, kterou dostává.

V prvním roce života je výživa pro kočky a psy obvzlášť důležitá. Každým jídlem musí Vaše zvíře přijmout správné množství různých živin. Každá z těchto složek je důležitá a podporuje zdraví Vašeho mazlíčka. Mladá zvířata musí růst. Proto je například vápník obsažený v krmivu extrémě důležitý. Množství každé živiny musí být ale přizpůsobeno požadavkům zvířete. Příliš velké množství může zvířeti uškodit stejně, jako nedostatek. Proto je třeba koťata a štěňata krmit speciálními krmivy, která jsou určena právě pro tuto životní fázi. Speciální krmiva pro koťata a štěňata jsou vyrobena přímo pro vývoj a posílení imunitního systému, zdravý vývoj orgánů a kostí a zdravé zažívání.

Na závěr ještě několik rad pro Vás a Vašeho mazlíčka:

–        speciálně vyvinutá krmiva pro koťata a štěňata dodají Vašemu zvířeti přesně ty živiny, které ve fázi růstu a vývoje potřebuje

–        dbejte na správnou hmotnost zvířete – zde Vám určitě může poradit i zvěrolékař

–        nechte Vašeho mladého mazlíčka pravidelně kontrolovat

–        nechte provést všechna nutná očkování

–        domácnost zařiďte tak, aby tam Vašim mazlíčkům nehrozila nebezpečí

–        již v prvních měsících začněte s výchovou zvířete

–        kočičku naučte chodit na kočičí toaletu a pejska vychovejte k čistotě.

Přejeme Vám mnoho radosti s kočičkou či pejskem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*