Kočičí odmítání potravy

Kočky jsou známé svou vybíravostí. Někdy ale mohou mít pro odmítání krmiva více důvodů. Pokud Váš mazlíček své obvyklé krmivo nechce, může to znamenat, že je třeba nemocný. Pokud se jeho chuť k jídlu za několik dnů nevrátí, měli byste navštívit zvěrolékaře.

Dalším důvodem odmítání stravy může být reakce na nějakou změnu v kočičím životě, jako například přestěhování. Kočky potřebují určitý čas aby si na novou situaci zvykly.

Pokud se nejedná ani o jeden z vyjmenovaných důvodů, možná Vám pomůže malý trik jak Vašeho tygříka o krmivu přesvědčit. Pokud nekrmíte granulemi, je třeba krmivo skladovat v lednici, aby se rychle nezkazilo. Když budete kočičce krmivo dávat, vyndejte ho už nějaký čas dopředu, nebo do krmiva přimíchejte trochu teplé vody, aby kočka neměla jídlo studené. Kočka se u krmiva spoléhá na svůj čich. Studené krmivo nevoní tak intenzivně a proto ho kočka může odmítat.

Odmítá-li kočka krmivo i nadále, měli byste se přeci jen zamyslet nad změnou druhu krmiva. Ta ovšem musí probíhat pomalu. Zatímco se původní krmivo redukuje, přidává se více a více nového druhu.

Více podrobností o změně krmiva se dočtete v našem magazínu pro kočky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*