Správná zahrada pro Vašeho psa

Každý majitel psa, který má zahradu, může být moc rád. Při pěkném počasí si venku užívají jak lidé tak i psi. Ne každá zahrada je ale pro psí požadavky vhodně zařízená a pobyt na zahradě tak může být pro nejlepšího přítele člověka dokonce i nebezpečný. Přinášíme Vám několik rad jak je možné upravit zahradu, aby pobyt venku dělal radost lidem i čtyřnohým kamarádům.

V první řadě by měla být zahrada oplocena tak, aby pes nedokázal plot přeskočit. Tak bude v bezpečí zvíře i okolí. Na zahradě by se neměly nacházet špičaté, ostré či jiné pro psa nebezpečné předměty, aby se předešlo zranění. Již odstřižené větve s trny například růží mohou mít pro psa nepříjemné následky. Pes si může trn snadno zapíchnout do tlapky, nebo se mu mohou zbytky větví zacuchat do srsti. Také se doporučuje nepoužívat chemická hnojiva, která by pro psa mohla být nebezpečná. Ale i určité rostliny jsou pro psa jedovaté. Patří mezi ně například brambořík, hlaváček, nebo tis.

Zahrada je jako toaleta pro psa nevhodná. Pokud tam pes jednou svou potřebu vykoná, měla by se co nejdříve odstranit. Pokud se ve výkalech nachází červy, mohl by se pes opět o výkaly nakazit. Lidé, hlavně děti, se také mohou nakazit škrkavkami.

Většina psů na zahradě ráda hrabe, což jejich majitele zrovna moc netěší. Pokud si nepřejete aby Vám pes přehrabával zahradu, naučte ho hrabat pouze na jednom určitém místě. Vždy, když na tomto místě začne hrabat, pochvalte ho a dejte mu odměnu. Začne-li hrabat jinde, ihned mu to zakažte a odveďte ho na místo určené k hrabání. Psi nehrabou bezdůvodně. Často si chtějí zahrabat kost či jinou dobrůtku jako rezervu, v létě si někteří psi vyhrabávají důlek pro ochlazení. A další psi, těch je mnoho, mají lovecký pud a snaží se vyhrabat myš, nebo krtka, pokud je cítí.

Pokud máte na zahradě bazén, zajistěte ho tak, aby se k němu pes nemohl dostat a do bazénu spadnout. Váš mazlíček by se takto mohl utopit. Pokud se Váš pes rád koupe, pořiďte mu na zahradu doggy pool – bazén pro psy.

V létě je nutné, aby měl pes i na zahradě přístup k pitné vodě a možnost ležet ve stínu.

Pobyt psa na zahradě v žádném případě nenahradí procházky. Pes potřebuje sociální kontakty s jinými psy. Každá procházka je pro psa zajímavá a dá mu možnost „přečtení psích novin” při čenichání. Žádná zahrada nemůže psovi poskytnout tolik pohybu a změn jako procházka.

Krmiva a mnoho doplňků pro psy vhodných na zahradu i na procházku naleznete v našem obchodu pro psy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*