Jízda na kole se psem: na co je třeba dbát?

Když se venku udělá hezky, mnoho z nás se začne těšit na vyjížďku na kole. Při hezkém počasí si psí majitelé chtějí vzít svého mazlíčka s sebou. Pro psa může být běhání vedle kola zábavné, ale ne pro každého čtyřnohého kamaráda je taková zábava vhodná.

Jestli je běhání podle kola pro Vašeho mazlíčka ta správná zábava záleží na jeho stáří, zdraví a kondici.

Běhání podle kola znamená zátěž pro klouby a krevní oběh. Proto tento sport není vhodný pro starší, nemocná, či obezní zvířata. Ale i velmi malí psi mohou mít potíže vzládnout dlouhý výlet.

Běh při kole je pro psy velmi namáhavý, což majitelé nesmí podcenit. Když pes zpomalí, začne rychle dýchat, nebo skloní hlavu, je to znamení, že už nemůže a je třeba udělat přestávku. Přestávka pomůže psovi znovu nabýt sílu. Pes by také měl mít při vyjížďce možnost očichávat a čas na vykonání své potřeby.

Pro vyjížďku na kole se psem jsou vhodnější polní a lesní cesty než asfaltované silnice. Měkčí povrch cest je šetrnější pro psí tlapky a klouby. Po každém výletu zkontrolujte jestli pes nemá popraskané tlapky či jestli nedošlo na cestě ke zranění.

V horkých dnech byste měli vyjížďku na kole se psem přeložit na chladnější ranní či večerní hodiny. Pokud Vaše cesta nevede kolem potůčku kde by se Váš pes mohl zchladit či napít, nezapomeňte vzít s sebou vodu. Pro tento účel doporučujeme cestovní misky z našeho sortimentu, či praktickou láhev na pití s dávkovačem. Jako další velmi užitečný doplněk při vyjížďce může sloužit speciální vodítko či držák na kolo, které zaručí bezpečnou jízdu.

Pokud si chcete vyjet, ale Váš pes z výše uvedených důvodů nemůže běhat podél kola, vyberte si pro menší psy košík na kolo. Pro větší psy jsou vhodné vozíky za kolo, které Vám umožní vzít čtyřnohého kamaráda s sebou.

Více o ježdění na kole se psem se dočtete ve článku “jízda na kole“.

Přejeme Vám krásný výlet!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*