Línání domácích mazlíčků: jak si s ním poradit?

Přišlo jaro a s ním přichází i línání domácích mazlíčků. Jarnímu či podzimnímu línání se nedá vyhnout. Tyto pro zvířata i lidi namáhavé fáze se ale dají ulehčit. Přinášíme několik rad, které Vám i Vašemu domácímu mazlíčkovi línání usnadní.

Lidé se mohou přizpůsobit stoupajícím teplotám lehčím oblečením, u zvířat slouží k tomuto účelu jarní línání.

Pokud začne zvíře ztrácet na jaře nebo podzim srst, nejedná se o onemocnění, ale o chytré přizpůsobení přírody. Výměna zimní srsti za jarní je většinou silnější než obráceně, zvířeti vypadá více chlupů z hustého zimního kožíšku. Celkový průběh výměny srsti, staré za narůstající novou, může trvat šest až sedm týdnů. Čímž je zvíře starší, tím déle trvá výměna srsti.

Nejefektivnější pomocí při línání je každodenní česání zvířátka. Česáním mazlíčkovi línání ulehčíte, snížíte množství volně vypadaných chlupů a usnadníte si uklízení.

Speciálním hřebenem či kartáčem, jako je například Furmaster, Vašeho mazlíčka zbavíte odumřelých a uvolněných chlupů, které pak můžete vyhodit rovnou do odpadkového koše. Kartáče pro psy a kočky existují v různých velikostech a proto se dají některé použít i pro péči o srst u drobných zvířat.

Zbylé vypadané chlupy z koberce či nábytku můžete odstranit vysavačem. V dnešní době se prodávají vysavače se speciálními kartáči vyrobenými přímo na odstraňování zvířecích chlupů.

Vám i Vašemu zvířeti přejeme klidné období línání.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*