Správné stříhání psa

Zimní studené dny již končí a snad přijde brzy jaro!

Mnoho psů se s příchodem jara rozloučí se svou srstí . Důvod nemusí být jen línání, ztráta srsti může proběhnout také pomocí stříhacího strojku.

Zatímco se mnoho psích plemen pod svou hustou zimní srstí potí, pro některé psy patří stříhání k životu. Je zcela jedno z jakého důvodu vezmete strojek do ruky: aby stříhání proběhlo bez problémů a stresu u obou zúčastněných stran, stačí dbát na pár základních pravidel!

Abyste mohli Vašeho čtyřnohého kamaráda bezpečně ostříhat, musí se nejdříve naučit stát v klidu a držet. Psy malých ras naučte zůstat stát v klidu delší čas na stole, který je určený pro stříhání, psy velkých  plemen na zemi. Psi musí zůstat klidně stát i když se blížíte s vrčícím strojkem.

Aby stříhání bylo pokud možno bezbolestné, musí se stříhat ve směru růstu srsti a nikdy ne proti! Správný hřebínek vyberete podle délky srsti psa – kompletní sady strojku obsahují různé hřebínky, které můžete nasadit podle Vaší potřeby.

I nůžky na nehty mohou dobře posloužit: měkké dlouhé chloupky mezi polštářky na packách a uších často tvoří uzly, které se dají odstranit jen pomocí nůžek.

Vykoupáním v teplé vodě a speciálním šampónem pro psy odstraníte zbytky chlupů ze srsti což chrání před podrážděním.

V nabídce zoohit najdete stříhací strojky pro každou peněženku. Každý psí příznivec jistě najde ten správný model podle vlastního vkusu.

Nyní již chybí jen ten správný střih: správné zacházení se stříhacím strojkem si popřípadě nechte ukázat ve Vašem psím salónu!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*