Základní výbava pro štěňata

Kdo se rozhodne pořídit si štěňátko, na toho čeká zpočátku jistě mnoho práce, ale bude také odměněn nádhernými chvilkami a zážitky s věrným kamarádem.

Dříve než si roztomilé štěňátko přinesete domů, je nutné pro něj obstarat základní výbavu.

Do základní výbavy každého pejska patří misky na krmivo a vodu. Zpočátku je nejlepší zůstat u krmiva, na které je štěňátko zvyklé. Každá změna krmiva se musí provádět postupně, aby nedošlo k potížím trávícího traktu. Mimo toho je velmi důležité, aby měl pejsek stálý přístup k vodě. Misky se vyrábí v různých velikostech z umělé hmoty, oceli nebo keramiky v různém designu. Záleží na Vás pro jaké misky se rozhodnete. Rozhodně by se měly dát misky jednoduše čistit. Mytí misek je nutné každý den.

Další důležitou součástí výbavy psů je pohodlný a teplý pelíšek, který se také dá snadno čistit či prát. Hlavně u štěňátka se přeci jen může občas stát „malá nehoda“. Sice by měl být pelíšek dostatečně velký, neměl by ale být příliš velký. Štěně se musí do pelíšku dobře vejít i když je natažené, ale musí mít pocit, že se v pelíšku může zachumlat. Každý pes potřebuje místečko kde je nerušen a v bezpečí. Toto poskytuje psí pelíšek.

Pro štěňátka je spánek důležitý. Když se ale tito malí tvorové probudí, mají mnoho energie a potřebu si hrát. Měla by proto mít k dispozici různé hračky. Časem zjistíte, jaký druh hraček se Vašemu štěňátku nejvíce líbí.

Již od mala by si mělo štěňátko zvyknout na obojek a vodítko, aby mu později nedělalo problémy. Při venčení je důležité mít pejska na vodítku, protože malí raubíři jsou velmi zvědaví, ale ještě neumí dobře poslouchat. Obojek pro štěňátko by měl být nastavitelný, aby mohl alespoň nějaký čas růst s pejskem. Vodítko by mělo být vybrané podle velikosti zvířátka, aby nebylo pro malé štěňátko příliš těžké. Mělo by být také vyrobeno z kvalitního materiálu, štěňata totiž vodítko rádi koušou, pokud mají příležitost.

Ve svém mladém životě se štěňata musí hodně učit. Pokud chtějí majitelé svého mazlíčka za něco odměnit, určitě štěňátko potěší chutnými pamlsky.

Příslušenství jako přepravka na převoz pejska, kartáče na péči o srst či stříhací strojek se dají obstarat podle potřeby později.

Novopečení majitelé štěňátka ale jistě ocení praktické sáčky na trus, které by měly být vždy při ruce.

Pokud jste již obstarali tuto základní výbavičku, pak Vám již nic nebrání v přivezení nového člena rodiny.

Více informací o psích mazlíčcích najdete v magazínu pro psy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*