Noční mňoukání u starších koček

Někteří majitelé koček jsou z ničeho nic konfrontováni a vystrašeni nepříjemným, velmi hlasitým nočním mňoukáním svého staršího domácího tygříka. Jaká je příčina tohoto chování a jak se dá takové chování odstranit?

I když je starší kočička zdravá a ani se nezměnily její životní podmínky, z ničeho nic může začít v noci mňoukat. Stálé noční mňoukání je velmi hlasité a může znít i jako křičení. Toto chování je typické pro starší kočky, které špatně slyší. Mňoukají nahlas a křičí z toho samého důvodu, jako nedoslýchaví lidé: mají pocit, že by jinak nebyly slyšet. Další důvod křičení či mňoukání starších koček je ten, že jsou někdy dezorientované, což u nich vyvolá určitý pocit nejistoty. Toto je způsobeno špatným prokrvením mozku ve stáří.

V tomto případě se proti dezorientaci dají podávat léky podporující prokrvení organismu. Obraťte se na Vašeho veterináře, který Vaší kočičce vybere ten správný lék.

Určitě má Váš tygřík v noci i dlouhou chvíli a chtěl by upoutat Vaší pozornost. Proti tomu žádný lék neexistuje a Vám nezbývá nic jiného než mňoukání vydržet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*