Správná péče o psí tlapky v zimě

I když přijde velká zima, pes musí stejně ven. Mimo toho pohyb na čerstvém vzduchu dělá dobře i lidem. Člověk se však na procházku může důkladně připravit: čepice, šála, rukavice a teplé boty ho chrání před mrazem a sněhem.

V zimě netrpí jen naše pokožka, ale i psí tlapky, které mohou v mrazu rychle popraskat. Hlavně v zimě jsou psí tlapky vystaveny velkým změnám teploty; zmrzlý sníh, led a posypová sůl jsou další negativní faktory pro polštářky tlapek. Proto by měli i psi být na procházku připraveni. Tlapky v zimě a sněhu vyžadují správnou péči.

Pokud psí tlapky nejsou v zimě chráněny, může dojít k nepříjemným problémům.

V zimě dochází k rychlému popraskání polštářků psích tlapek. Navíc si psi mohou pořezat tlapky o led nebo kusy starého vícekrát zmrzlého sněhu. Do vzniklých trhlin se může následně dostat posypová sůl a z ran tak mohou vzniknout velmi nepříjemné záněty. Pokud při procházce vnikne sůl pod kůži, je to navíc velmi bolestivé.

Proto by se měly psí tlapky v každém případě po procházce omýt teplou vodou a namastit, aby zůstaly vláčné. Teplou vodou se vypláchnou i zbytky sněhu mezi prsty psa. Navíc mají psi tendenci neopláchnuté tlapky olizovat. Nanesená posypavá sůl pak může podráždit psí žaludek.

Důležité je také opatrně odstranit dlouhé chlupy na tlapkách či zplstnatělou srst mezi psími prsty, na kterou se často lepí sníh. Zde Vám určitě pomůže a poradí Váš zvěrolékař. Nesprávné odstranění může vést k podráždění kůže polštářku, či zranění tlapky.

Pokud Vašemu mazlíčkovi před procházkou tlapky postříkáte sprejem speciálně vyrobeným pro péči o tlapky, či namažete pro tyto účely vyrobeným krémem, nebezpečí zranění minimalizujete. Další možnost ochrany tlapek poskytují psí botičky.

Výrobky pro ochranu tlapek Vašeho kamaráda naleznete v naší sekci péče o tlapky.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*