Rýma u psa

Nepříznivé počasí, zima, či stálé tepelné změny: všechny tyto faktory mohou oslabit imunitní systém zvířete. Zrovna s rýmou u psa má mnoho psích majitelů své zkušenosti.

Jaké jsou typické příznaky rýmy u psa?

Když psovi teče z nosu, odmítá krmivo a při vyslovení fráze „jdeme ven“ se Váš čtyřnohý kamarád demonstrativně otočí pryč, jedná se o příznaky jeho onemocnění. Další symptomy rýmy u psů mohou být:

–      zarudlé sliznice

–      nepřirozená ochablost

–      pravidelné kýchání

–      výtok z nosu

–      kašel (možný)

–      částečně horečnatý průběh

Jak můžete Vašemu mazlíčkovi pomoci?

Dopřejte mu několik dní klidu. Ven jděte jen krátce, aby Váš mazlíček byl na čerstvém vzduchu a srst Vašeho pejska po každé procházce důkladně vysušte ručníkem.

Nyní je teplo pro Vašeho nemocného čtyřnohého kamaráda obvzlášť důležité. K tomuto účelu můžete použít infračervené světlo: pro proceduru absolutně stačí 10 minut. Po tento čas u Vašeho mazlíčka zůstaňte, je třeba dbát na odstup od lampy nejméně půl metru.

Postarejte se o to, aby Váš čtyřnohý kamarád dostatečně pil. Pokud Váš mazlíček odmítá pít, namáčejte mu granule ve větším množství vody.

Změřte Vašemu psovi teplotu. Normální teplota se může pohybovat mezi 38 a 39 stupni. Pro zjednodušení měření teploty v konečníku teploměr potřete vazelínou a opatrně ho zasuňte. Při teplotě nad 39 stupňů byste měli navštívit zvěrolékaře, abyste obdrželi přesnou diagnózu. Pokud Váš pes nemá horečku, můžete proces uzdravení podpořit a imunitní systém posílit homeopatickými prostředky. Pokud rýma po třech dnech nepřestane, jděte v každém případě ke zvěrolékaři.

U štěňat a starších psů při každém druhu příznaků onemocnění konzultujte zvěrolékaře, protože tato zvířata mají oslabenou imunitu a jsou závislá na pomoc léků.

Pokud má Váš pes rýmu:

–      Vašemu mazlíčkovi nikdy nepodávejte léky, které byly vyvinuty pro lidi!

–      omezte přímý kontakt s jinými psy, nebezpečí nákazy je velmi vysoké!

Vašemu mazlíčkovi přejeme brzké uzdravení!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*