Kočky v zimě potřebují teplo!

Kdo by to neznal: domácímu tygříkovi se v zimě vůbec nechce ven a raději se drží doma v teple. Toto má své přirozené historické důvody.

Oblibu pro sluníčko a teplo kočky totiž zdědily od svých předků pocházejících ze stepí. Jejich organismus není uzpůsoben na zimu a mokré počasí, ale na suché a teplé klimatické podmínky.

Není tedy divu, že se kočičkám do zimy či mokra moc nechce a vyběhnou si pouze krátce. Při dlouhém pobytu venku mohou tito citliví tvorové rychle onemocnět. Proto vždy potřebují možnost vrátit se do tepla. Kočičí dvířka Vašemu domácímu tygříkovi poskytnou volnost chodit ven a domů, aniž byste museli pokaždé otevírat. Pokud tuto možnost nemá, tak venku potřebuje alespoň místo dobře chráněné před zimou a deštěm.

V tomto studeném období kočičky rády spí, až 20 hodin denně. Příjemné teplíčko mají rády i doma. Poskytněte Vaší kočičce pelíšek, polštář, deku, odpočívadlo na topení či podložku na okenní parapet, kde se může uvelebit a schoulit. Při umístění pelíšků a odpočívadel dejte ale pozor na průvan!

I když si kočka pobyt v blízkosti topení užívá, není suchý vzduch od topení pro kočky zdravý. Proto by se mělo často větrat či v bytě postavit zvlhčovače vzduchu.

I když v chladném období potřebují pokojový tygříci mnoho klidu a rádi spí, pohyb je pro ně stále nezbytný. Vaši kočičku určitě potěší nějaká hračka z našeho širokého sortimentu, která ji bude lákat ke hraní a zkrátí jí dlouhou chvíli!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*