Přikrmování volně žijících ptáků

Je tu podzim, stále se ochlazuje a stěhovaví ptáci již dávno odletěli do teplých krajin. Je ale mnoho dalších druhů ptáků, kteří u nás přezimují. V zimě však pro tyto ptáky nastanou tvrdé časy. Konkurence je velká, potravy je málo a špatně se hledá. Aby mělo co nejvíce volně žijících ptáků šanci přečkat zimu, je vhodné je přikrmovat. S přikrmováním se ale začíná již na podzim. V tomto období si ptáci začínají tvořit tukové rezervy na zimu a proto potřebují dostatek potravy. Také je důležité, aby si krmítko včas našli a zvykli si na něj létat.

Krmivo se podává pravidelně. Dávky ze začátku nemusí být veliké, ale při velkých mrazech nebo sněhu by se měly zvýšit. Ptačí krmivo musí být kvalitní. Poohlédněte se v našem sortimentu. Každopádně nepodávejte kuchyňské zbytky!

Krmivo umístěte na klidném a přehledném místě, které je nedosažitelné pro kočky, kuny a jiná zvířata, tzn. relativně vysoko.

Vedle krmiv a krmítek pro volně žijící ptáky u nás také najdete krmiva pro ježky a veverky. I těmto zvířatům můžete přikrmováním ulehčit přečkání zimy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*