Frisbee pro psy

Zpříjemněte sobě a Vašemu čtyřnohému kamarádovi procházky a zahrajte si s ním frisbee.

Hra s frisbee není vůbec složitá, je ale třeba dbát na několik pravidel. Samozřejmě si Váš mazlíček musí rád hrát a nejlepší je, když rád aportuje.

Je hraní s frisbee opravdu vhodné i pro Vašeho psa?

Pokud chcete s Vaším psem trénovat frisbee, tak je důležité, aby byl pes zdravý. Pokud do tréninku zabudujete také skákání, Váš čtyřnohý kamarád musí být již dospělý. Výška skoků se vždy musí přizpůsobit velikosti psa. Pokud je Váš pes velký a těžký, skákat by neměl a frisbee byste proto měli házet vodorovně nízko země.

Před tréninkem se Váš pes musí nejdříve zahřát. Pro tento účel se s Vaším mazlíčkem jděte nejdříve projít nebo zaběhat.

Místo, kde budete frisbee házet, si důkladně prohlédněte. Zem nesmí být moc tvrdá.  Pozor na díry, pes by se mohl při šlápnutí do díry v běhu vážně zranit. Taktéž dbejte na to, aby se v cestě nenacházely překážky jako pařezy nebo jiné předměty, o které by se Váš pes mohl poranit.

Pro hru s frisbee používejte pouze speciální disky vyrobené pro psy. Oproti speciálním diskům pro psy jsou normální disky tvrdší a mohou se rychleji rozlomit – o úlomky se psi mohou též poranit.

Psa přímo před tréninkem nekrmte!

Využijte chladnějších podzimních dnů a zahrajte si frisbee. Hra Vás nejen potěší a zahřeje, ale prohlubí také vztah mezi Vámi a Vaším kamarádem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*