Trixie Target Stick – výborná pomůcka k výchově a trénování králíků

Dříve se králíci chovali jen tak v kleci a nikdo se jimi příliš nezabýval. V dnešní době se ale ví, že je zábava pro tato zvířátka nejen důležitá, ale že jsou králíci inteligentní a dokáží se i něco naučit. Jak je ale možné naučit tato spíše bázlivá zvířátka různé kousky?

Velkou pomoc při cvičení a výchově Vašich drobných zvířátek poskytuje takzvaný Target Stick. Target Stick je hůlka opatřená clickerem, která je vhodná pro výchovu psů, koček, ptáků a také potkanů, morčat, králíků a dalších.

Princip výchovy clickerem spočívá v tom, že po správně provedeném chování následuje cvaknutí clickerem a bezprostřední odměna.

Čas mezi vyžádaným chováním a odměnou nesmí trvat více než dvě sekundy, aby bylo zvířátko schopné spojit správné chování s odměnou. Výcvik králíka bude vyžadovat jistou trpělivost.

Cvikům s hůlkou Target Stick předchází naučení Vašeho mazlíčka reagovat na klikání. Zvíře musí nejdříve pochopit, že je kliknutí něco pozitivního. Ze začátku se tedy Váš králík musí s klikáním seznámit: klikejte clickerem a po každém cvaknutí dejte králíkovi pamlsek, toto cvičení musíte víckrát opakovat. Časem se Váš mazlíček naučí, že dokáže vyvolat cvaknutí clickeru i svým chováním. Pokud Vám provede požadované chování, cvakněte klikátkem a dejte králíčkovi odměnu! Nežádané chování v žádném případě netrestejte, jen vyčkejte na správné chování.

Když se Vám podaří naučit Vaše zvířátko reagovat na cvakání clickeru, je třeba jej naučit dotknout se hůlky čumáčkem a Target Stick následovat. Pokud se tedy čumáčkem dotkne konce hůlky (což je ze začátku jistě náhoda), tak ihned klikněte a Vašeho mazlíčka odměňte. I toto cvičení se několikrát opakuje. Časem Vaše zvíře pochopí, že je následování hůlky to, co po něm vyžadujete. Nyní můžete s Vaším králíčkem trénovat pomocí hůlky Trixie Target Stick další cvičení, například agility.

Co je ještě důležité?

Než začnete s Vašemi chlupáčky cvičit, je podstatné, aby k Vám měli důvěru.

Vaše zvířátka se nedokáží dlouho soustředit. Proto vždy cvičte jen krátce a po malých jednotkách, mějte trpělivost a Vaše mazlíčky k ničemu nenuťte. Trénink musí být pro Vás i Vašeho mazlíčka vždy zábava!

Více o správném cvičení s Target Stickem se dočtete v příslušném návodu produktu.

Zábavné hračky pro Vašeho mazlíčka najdete zde.

O agility pro drobná zvířata se dočtete zde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*